Sağlık

sağlık ile ilgili güncel haberler

Sağlık Haberleri

Engelli bireylerin istihdamına katkı sağlayacak proje

Bartın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen ve Türkiye İş Kurumu destekli “Sağlıklı Yaşama Destek için Biz de Varız” isimli projenin açılış etkinliği gerçekleştirildi.

Beşinci doz için randevular açıldı

2 doz Sinovac, 2 doz BioNTech aşısı olan ve son doz aşısının üzerinden 3 ay geçen kişiler için hatırlatma dozu randevuları açıldı.

UMKE ekipleri seferber oldu

Bartın’da yoğun kar yağışı sonrası onlarca köy yolu ulaşıma kapanırken 112 ambulanslarının ulaşım sağlayamadığı köyler için UMKE ekipleri seferber oldu. 

Tarihi geçmiş aşı iddialarına yanıt

Sağlık Bakanlığı son kullanma tarihi geçmiş aşı iddialarına yanıt verdi

Hatırlatma dozunda süre 3 aya indi

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, Omicron varyantına önlem olarak hatırlatma dozunun, aşı takvimi üzerinden üç ay geçtikten sonra yaptırılabileceğini açıkladı. Corona virüs aşı randevuları Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı kolay randevu alma sistemi MHRS üzerinden alınıyor. 

Omicron varyantının belirtileri ne?

Omicron belirtileri arasında neler var?

Bartın 71 ili gerisinde bıraktı

Bakanlık rakamları paylaştı. Bartın 71 ili geride bıraktı.

Başkan Emiroğlu müjdeli haberi duyurdu

Başkan Emiroglu müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

İhtiyaç halinde mesai dışı poliklinik hizmeti sunulacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın imzasıyla yayınlanan genelgede, “İhtiyaç duyulması halinde mesai dışı poliklinik hizmeti sunulmalıdır” ifadelerine yer verilirken, gündeme gelen 5 dakikada bir muayene yapıldığı şeklindeki söylentilere sebep olacak uygulamalardan kaçınılması istendi.

Sağlığımıza ne kadar harcadık?

Ülkemizde toplam sağlık harcamasının bir önceki yıla göre yüzde 24,3 artarak 249 milyar 932 milyon TL olarak gerçekleştiği ve kişi başına sağlık harcamasının ise 2019 yılında 2 bin 434 TL iken 2020 yılında 2 bin 997 TL'ye yükseldiği kaydedildi.

Sağlık-Sen iş bıraktı

Sağlık-Sen üyesi olan sağlık çalışanları Bartın İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde mecliste tekrar gündeme gelen yasal düzenleme ile yalnızca hekimlere zam yapılacağı haberi üzerine zammın tüm sağlık çalışanlarını kapsamaması nedeniyle Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları iş bırakma eylemi yaptı.

Kazanana kadar mücadele edeceğiz

Türk Sağlık Sendikası, doktorlara yapılan zammın diğer sağlık çalışanlarını kapsamamasına tepki olarak bugün tüm ülke genelinde iş bırakacaklarını duyurdu.

Toplam 12 haber.