Artık Yetmedi Mi? Sayın Vekil!!! - Ercan AYDIN

Artık Yetmedi Mi? Sayın Vekil!!!


Artık yetmedi mi? sayın vekil!!!

Bu yaşıma kadar mesleğim gereği çok siyasilerle çalıştım çok siyasilerle oturdum kalktım ama Ak Parti Bartın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç gibi vatandaşa yukarıdan bakan kendisini sürekli üstün gören, her söylediği sözü iğneleyerek söyleyen bir siyasetçi görmedim.

Kendisiyle daha önce defalarca görüş ayrılığında çok bulunduk.

Ancak bugün kendisiyle yaşadığımız diyalog bize artık yetmedi mi? Sayın vekil dedirtti.

Vekil bey ile bugün çarşıda tesadüf karşılaştığımızda Vekillik makamına saygımdan selamlaşarak elimi yumruk şeklinde yapıp uzattığımda tepki göstererek karşılık vermeyerek tepkili şekilde konuşmaya başladı.

Abdipaşa Belediyesine Kayyum ataması haberini sen mi yaptın? diye sordu.

Bende evet ben yaptım ve yaptığımdan da pişman değilim dedim.

Nasıl yaparsın böyle bir haberi orda Bakan var ben varım Vali bey orda ne demek istediği belliyken nasıl yaparsın bu haberi deyince!

Bende benim için konuşulan sözler haber niteliği taşıdığı için konuşmasında çok manalar çıktığı için haberi yaptım diyerek, sizinle ilgisi olmayan haberi hiç yorum yapmadan sadece Vali beyin kime talimat verdiğini kamuoyunun merak ettiğini sorduğumu söyledim.

Bunun cevabını da sayın Valimizin vermesi gerektiğini söylediğimde, kendisi başladı arka arkaya soru sormaya; "CHP milletvekilini niye yazmıyorsun? dedi. Bende bana ne Chp’li vekilden bu konunun onunla ne alakası var dediğimde, selde 5-6 gün hiç ortada olmamasını neden yazmıyorsun, Bizler oralardayken neden haberimizi yapmadın, Barajları neden yazmadın deyince, bende “işinize gelenleri görüyorsunuz işinize gelmeyenleri görmüyorsunuz sayın vekil, size helal olsun yazıklar olsun” dedim. Oda çekti gitti.

Şimdi Vekil bey'e soruyorum sizler Sel Felaketinin ilk günü akşam üzeri sel bölgesine geldiğinizde, Abdipaşa, Kumluca, Zaferde sel Felaketinin olduğunu herkes ilk benim sayfalarımdan öğrendi ve ABA MEDYA ekibi gece 04:00 da sel felaketinin ilk saatlerinden bugüne kadar tüm Türkiye’ye duyurmak için TRT den Anadolu ajansından İHA haber ajansına kadar tüm haber kanallarında yaşananları an be an aktardık, kendim bizzat Ulusal kanala canlı çıkıp barajlar sayesinde Bartın Merkezinin bu selden kurtulduğunu anlattım. Hani diyor ya vekil bey Barajlardan neden hiç bahsetmediniz yani bahsettik.

Peki Vekilin ve Bakanların sahadaki incelemelerini sürekli Bartın Televizyonunda yapmadık mı?

Sel felaketinde 5-6 gün CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu ortalarda olmadığını söylerken Aysu hanımın Selin 1. gününde sel bölgesinde canlı yayınlara katıldığı net ortada değil mi?

Yani böyle bir siyaset hele böyle bir felakette bu kadar basit bir siyaset olur mu?

Ayrıca CHP iktidarda mı? biz mi bilmiyoruz?

CHP gelmediyse kendisine zarar verir ancak siz hükümet temsilcileri orda olmak zorundasınız çünkü halk sizleri iktidara bugünler için getirdi.

Zor günlerde yanında olmayacaksınız ne zaman olacaksınız?

Halkın zararlarını tespit edip gereğini yapmakta sizin en doğal göreviniz. CHP’li vekilin bu çalışmalarda olmasına siz zaten izin vermezsiniz sizin burada yaptığınız apaçık siyaset Vekil bey Siyaset.

Ve şunu asla unutmayın bu Bartın’da ve Türkiye’de çok siyasetçi geldi gitti ancak sokakta kibirle dolaşanları makamda düştükten sonra bu halk hiç içine almadı almazda.

Alın size yapmadınız dediklerinizi nasıl yaptığımız ve Chp li vekilin 1.ci günde sahada olduğu görüntüleri.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Tem

Bu Bartın'a büyük bir ihanettir

04May
13Mar
05Şub

Dış güçler mi?

19Kas

İnşaat maliyetleri uçtu!!!