Sağlık Bakanı Haberleri

Sağlık Bakanı Haberleri

Hatırlatma dozunda süre 3 aya indi

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, Omicron varyantına önlem olarak hatırlatma dozunun, aşı takvimi üzerinden üç ay geçtikten sonra yaptırılabileceğini açıkladı. Corona virüs aşı randevuları Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı kolay randevu alma sistemi MHRS üzerinden alınıyor. 

İhtiyaç halinde mesai dışı poliklinik hizmeti sunulacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın imzasıyla yayınlanan genelgede, “İhtiyaç duyulması halinde mesai dışı poliklinik hizmeti sunulmalıdır” ifadelerine yer verilirken, gündeme gelen 5 dakikada bir muayene yapıldığı şeklindeki söylentilere sebep olacak uygulamalardan kaçınılması istendi.

Kazanana kadar mücadele edeceğiz

Türk Sağlık Sendikası, doktorlara yapılan zammın diğer sağlık çalışanlarını kapsamamasına tepki olarak bugün tüm ülke genelinde iş bırakacaklarını duyurdu.

LİSTEDE BARTIN'DA VAR

Sağlık Bakanı Koca açıkladı...

MİLLETVEKİLİ TUNÇ SAĞLIK BAKANI KOCA’YI ZİYARET ETTİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek Bartın’da devam eden sağlık yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

HASANKADI İÇİN 112 İSTASYONU ÇAĞRISI

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, Hasankadı'da sağlık alanında yaşanan ve daha önce Sağlık Bakanı'na da ilettiği sorunları gündeme getirdi.